KOTAN OZORKÓW

Gdyby odwrócić tabelę o 180 stopni wtedy miejsce w tabeli Kotana Ozorków, było by na normalnym poziomie, do którego każdy kibic ‘błękitno – białych’ przyzwyczaił się w kilku ostatnich sezonach! Jednak przedostatnia pozycja w klasyfikacji jest po prostu bolesnym faktem.

Obecnie, kiedy runda zimowa sezonu 2015/2016 łódzkiej ‘A’ klasy grupy II już się zakończyła (dla kotanowców tydzień wcześniej, niżeli dla pozostałych drużyn) a emocje opadły, można zasiąść do ‘stołu’ i przygotować plan działania na najbliższe miesiące. Pracować jest zdecydowanie nad czym, gdyż zaistniały spadek poziomu sportowego naszej pierwszej drużyny jest łagodnie mówiąc niepokojący.

Gdzie leży przyczyna takiego stanu rzeczy? Po pierwszych rozmowach całej drużyny wnioski pokazują złożoność procesu. Po pierwsze słabe przygotowanie do sezonu, które zawsze było silnym argumentem, niejednokrotnie przeważającym o zwycięstwach w poszczególnych meczach. Druga sprawa to przemeblowanie składu. W obecnym sezonie opuściło nas kilku podstawowych zawodników a na ich miejsce wskoczyło kilku nowych, którzy powoli zgrywają się z naszą polityką funkcjonowania oraz systemem gry. Kolejnej przyczyny należy doszukiwać się w panującej atmosferze. Z jednej strony zgrzyty pomiędzy trzonem zespołu, nawarstwiające się konflikty oraz brak woli do ich wyjaśniania. Natomiast z drugiej indywidualna postawa garstki piłkarzy, którzy w ewidentny sposób wystawili całą drużynę poddając się i odchodząc, często bez słowa wyjaśnienia! Myślę, że do opisanych zdarzeń można by jeszcze przykleić kilka pośrednich, mniejszych elementów stanowiących o obecnej rzeczywistości i w taki sposób układanka tych puzzli by się dopełniła..

Najważniejsze jednak jest diagnoza i chęć naprawy. Zapewniam, iż oba te aspekty są żywe w śród osób organizujących życie tego Klubu. W najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy zarząd po dość długiej przerwie, na którym rozpisany zostanie w punktach konkretny plan działania. Cel jest oczywisty! Dźwignięcie się z tej trudnej sytuacji (patrząc na światowy futbol – Chelsea, Lech Poznań i wiele historycznych przypadków – utrzymywanie poziomu sportowego ma postać koniunkturalną, wzrostowo-spadkową) oraz dalszy rozwój organizacyjny!

Oczywiście o postępujących działaniach będziemy informować na bieżąca a już jutro nastąpi publikacja podobnego podsumowania dotyczące naszej piękniejszej części Klubu, czyli sekcji dziewcząt, gdzie zdecydowanie panuje bardziej radosna atmosfera.


Pozdrawiam Michael

SPONSOR STRATEGICZNY
PARTNER GŁÓWNY
SPONSOR TECHNICZNY
PATRON MEDIALNY


Copyright © Kotan Ozorków Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie bez zgody autorów zabronione.
Projekt i wykonanie Centrum Reklamy AD MEDIA CENTER