KOTAN OZORKÓW

We wczorajszym meczu 3.kolejki Kotan Girls na wyjeździe podejmowało drużynę MKS Expom Krośniewianka. Był to pierwszy mecz Krośniewic w tym sezonie. Dwa wcześniejsze spotkania nie doszły do skutku (przełożenie terminu meczu oraz walkower). Wśród Kotan Girls także były obawy, że spotkanie nie zostanie rozegrane. Po gromkiej porażce w Pucharze Polski z SMSem Łódź (0:9) dziewczyny chciały się zreflektować rozgrywając wczorajsze spotkanie w lepszym stylu niż to ostatnie.

Już od pierwszego gwizdka można było zauważyć, że przeciwniczki nie oddadzą meczu „za darmo”. Na boisku dochodziło do wielu starć między zawodniczkami. Piłkarki z Krośniewic nie zamierzały odstawiać nogi. Ostra gra rywalek na chwilę wybiła Nasze dziewczyny z rytmu meczowego. Na szczęście w pierwszych minutach meczu został podyktowany rzut wolny, który po dośrodkowaniu Magdaleny Żeniuk został zamieniony na bramkę (7’ Sylwia Wojtczak). Z minuty na minutę emocje na boisku potęgowały. Kotan Girls starały się uspokoić grę wymieniając podania między wszystkimi formacjami drużyny wciągając przeciwnika na swoją połowę. W 30 minucie piłkę posłaną w pole karne przejmuje Sylwia Wojtczak i strzałem przy słupku pokonuje bramkarkę ustanawiając tym samym wynik spotkania na 0:2.  Do przerwy Kotan Girls prowadzą dwoma bramkami. Na następne 40 minut Kotanki wychodzą z założeniem, by utrzymywać się przy piłce. Udało się stworzyć jeszcze kilka sytuacji bramkowych, szczególnie z rzutów rożnych, niestety żaden z nich nie zostaje zamieniony na bramkę. Dopiero w 63 minucie wynik ustala Julia Szwęcka strzelając bramkę na 0:3.

Skład: Wejman- Wróblewska, Jarczyńska, Orłowska, Gapsa- Szwęcka, Żeniuk(C), Kołodziejczyk, Matuszkiewicz- Wiktorowska, Wojtczak.

Mecz z Krośniewicami do najłatwiejszych nie należał, ponieważ rywalki większy nacisk kładły na grę siłową niż na futbol, który mógłby cieszyć oko kibiców.

Do Ozorkowa wracamy z 3 punktami i teraz przygotowujemy się do weekendowego meczu u siebie z Kają Opoczno (niedziela 17.09.17r, godz. 15:00). Zapraszamy serdecznie!